Domovská stránka > Odkazy VSCW > PR - Ideální střecha a střešní krytina

Ideální střecha a střešní krytina

Na trhu dnes existuje celá řada materiálů pro střehy, souborně je nazýváme střešní krytiny. Na výběr jsou různé materiály opravdu všeho druhu. Mezi nejčastější materiály, které se k realizaci střech používají, patří především pálené tašky a plechové střechy. Ostatní materiály jsou méně zastoupen a jejich oblíbenost v použití na střechách podléhá výkyvů.

Mezi nejčastější střechy patří plechové střešní krytiny. Plechových materiálů k pokrývání střech může být více, mezi nejběžnější patří pozinkovaný plech a hliník. Obě tyto střešní krytiny mají svoje výhody i nevýhody. U hliníkové střechy je velkou výhodou její dlouhá životnost, drobnou nevýhodou je její vyšší cena. U tradičního pozinkovaného plechu je nevýhodou nutnost obnovovacího nátěru, cena je ovšem velice příznivá. U obou těchto střech je společná jednoduchá montáž a velice nízká hmotnost krytiny oproti střech z pálených tašek. Montáž plechové střechy je také jednoduchá, zvládne ji šikovný řemeslník s jedním pomocníkem.

Pokud stavíte, můžete už v projektu zohlednit typ použité střechy. V případě použití plechové střechy lze konstrukci střechy udělat subtilnější a s použitím méně nákladných materiálů. Celkově je střecha z plechových krytin jednodušší a levnější.

Aktuality
Žádné články nejsou k dispozici.
© 2011  |  Karásek a syn  |  Manětínská 29, 323 00 Plzeň, Czech Republic  |  +420 602 934 841 |  karasekasyn@seznam.cz

Webdesign od Animato.cz
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu.